O nas
Od 20 lat z pasją wzmacniamy, animujemy, budujemy i promujemy w podlaskim.
Tworzymy sieci, łączymy ludzi. Wierzymy, że w każdej osobie i w każdej wspólnocie jest potencjał, pomagamy go nazywać i rozwijać. Wyznaczamy kierunki, tworzymy standardy. Naszą wiedzę, umiejętności i energię oddajemy grupom nieformalnym, organizacjom społecznym, jednostkom samorządu terytorialnego.
Partnerzy
Fundacja Hospicjum
Proroka Eliasza
Fundacja została powołana do życia w 2009 roku z inicjatywy dr Pawła Grabowskiego, który wyjechał z Warszawy na wschód Polski, aby realizować swoją misję pomocy samotnym osobom u kresu ich życia. Początkowo fundacja funkcjonowała pod nazwą Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne. Ówczesną siedzibą fundacji była wieś Nowa Wola k. Michałowa. Od samego początku hospicjum działało społecznie.
Od 3 lat działamy pod nazwą Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza z siedzibą w Michałowie. Poszerzyliśmy naszą działalność o działalność edukacyjną oraz podjęliśmy się budowy pierwszego wiejskiego hospicjum na Podlasiu.
Opiekujemy się osobami dorosłymi, nieuleczalnie i przewlekle chorymi mieszkańcami wsi z pięciu podlaskich gmin: Michałowa, Gródka, Zabłudowa, Narwi i Narewki, aby mogli godnie przeżyć ostatnie miesiące swego życia. Członkowie naszego zespołu medycznego (lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholog, dietetyk oraz opiekunki osób starszych) wspierają rodziny w opiece nad chorymi. Edukujemy i służymy radą tak aby osoby opiekujące się swoimi bliskimi na ostatnim etapie ich życia wiedziały jak sobie radzić z nową rzeczywistością.
Motto Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza: „Z szacunku dla życia”.
Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza
ul. Szkolna 20, 16-050 Michałowo
KRS: 0000328837
REGON: 141854632
NIP: 7010189793
hospicjumeliasz.pl
Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL
“Odkryj siłę społeczności“ – to hasło w skrócie oddaje filozofię i sposób działania naszej organizacji. Jesteśmy przekonani, że zmianę i rozwój społeczny trzeba rozpocząć od konkretnej społeczności: lokalnej, sąsiedzkiej, wirtualnej, interesu. Potencjał i siłę społeczności trzeba jednak umieć odkryć, wspierać i rozwijać. Tego można się nauczyć. Wierząc w siłę sprawczą edukacji, odwołujemy się do polskiej tradycji pedagogiki i pracy społecznej, czego programowym i symbolicznym wyrazem jest powołany przez nas Instytut im. Heleny Radlińskiej.
W ciągu ponad 15-letniej działalności opracowaliśmy skuteczną i uniwersalną metodę ożywiania społecznej energii, którą nazwaliśmy animacją społeczną. Wiemy że jej zastosowanie przynosi realne zmiany w życiu ludzi i społeczności. Sprawdzoną i efektywną strategią, którą stosujemy od wielu lat, okazało się wspieranie aktywnych społeczności poprzez odpowiednio przygotowane do tej roli lokalne instytucje publiczne, które promujemy pod wspólną marką CAL – centrum aktywności lokalnej.
Nasze innowacyjne rozwiązania służą praktycznej realizacji idei zrównoważonego rozwoju lokalnego, którego efektem jest lepsza jakość życia i równe szanse rozwoju dla każdego obywatela. Jesteśmy pewni, że jest to możliwe przede wszystkim poprzez uruchomienie potencjału ludzi – „odkrycie siły społeczności“.
Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL
ul. Paca 40
04 – 386 Warszawa
NIP: 525-21-82-397
REGON: 016374389
www.cal.org.pl
innowacje@cal.org.pl